Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Zakończenie wakacji szlakiem Jana Pawła II…

 

31 sierpnia tuż po godzinie 10.00 rano, 56 młodych KSM-owiczów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej  wyruszyło na spływ kajakowy z Chwalimia do Wojnowa.

Na początek 9 km na wodzie, potem Msza Św. w Kargowej, ognisko z kiełbaskami, mecze siatkówki zagryzane przez kibiców owocami i ciastem. Sama radość  z bycia we wspólnocie. Rok szkolny trzeba zacząć już w poniedziałek, ale jeszcze w piątek można podziękować Panu Bogu za piękne chwile na KSM-owskich obozach rekolekcyjnych. Późnym wieczorem, bo około 19.00 wrócili do domu z przeświadczeniem, że chociaż lato nieodwołalnie się kończy, to nadchodzi czas cotygodniowych spotkań we wspólnocie, niekończących się dyskusji o wierze, nowych wspólnych przedsięwzięć dla parafii, dla potrzebujących, dla budowania własnego serca.

Niewtajemniczonych informujemy, że wszystkie te pomysły są niczym innym jak naśladowaniem myśli duszpasterskiej św. Jana Pawła II. Kto nie wierzy, niech się wybierze do Krakowa. Tam w muzeum diecezjalnym można zobaczyć składany kajak, który wszyscy znajomi nazywali „Kaloszem”. Jego właścicielem był ks. Karol Wojtyła, który przemierzał w nim trasy kajakowych spływów niemal w całej Polsce. W 1958 roku został z takiego spływu wezwany przez kard. Stefana Wyszyńskiego do Warszawy i mianowany biskupem pomocniczym w Krakowie.  A… potem wrócił, by modlić się i cieszyć we wspólnocie.

Piszą o nas : https://zgg.gosc.pl/doc/4995198.Po-prostu-nasladuja-Jana-Pawla-II

 

Ks. Mieczysław Łęcki

Asystent parafialny oddziału KSM w Głogowie przy parafii Miłosierdzia Bożego

 

Zdj główne. Gość Niedzielny Zielonogórsko-Gorzowski/Krzysztof Król