Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

telefon dyżurny: 694 547 020

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21 kwietnia 2024 AD

 

 1. Dziś 4 Niedziela Wielkanocna. We wtorek ŚW. WOJCIECHA, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – uroczystość; W czwartek Św. Marka, Ewangelisty – święto.
 2. Wydarzenia parafialne: we wtorek o godz. 18.00 Msza św. i modlitwa przez wstawiennictwo św. O.Pio – można zapisywać intencje do księgi wyłożonej na bocznym ołtarzu; w czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach Wspólnoty Królowej Pokoju.
 3. Dziś zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i spowiedzi wraz z rodzicami, na Mszę św. i spotkanie o godz. 10.00.
 4. Dyżury spowiednicze w Konkatedrze, kapłanów z Zielonej Góry i okolic od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-17.30. Poza tymi dyżurami okazja do spowiedzi rano oraz pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 5. W ramach Jubileuszu 50-lecia obecności Ruchu Światło-Życie w diecezji zapraszamy, szczególnie byłych oazowiczów: kapłanów, animatorów, pary Domowego Kościoła, na spotkanie w ramach Jubileuszowego Dnia Wspólnoty – 27 kwietnia w parafii św. Wojciecha w Czerwieńsku, rozpoczęcie o Eucharystią o godzinie 16:00.
 6. Wspólnota modlitewna „Panem jest Jezus” zaprasza na spotkanie z Dariuszem Stemplewskim „świadectwo wiary” przy wspaniałej oprawie muzycznej Przemka Szczotko – 27 kwietnia w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 7. Zapraszamy do udziału w XII Diecezjalnej Pielgrzymce Motocyklistów do Rokitna 28 kwietnia 2024 roku. o godz. 13.00 spotkanie motocyklistów przy Figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie, a zakończenie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą św. w Bazylice Rokitniańskiej.
 8.  W niedzielę 5 maja 2024 r. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża” do Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu (zgłoszenia do 26 kwietnia – tel. 722 026 153).
 9. Jutro o godz. 10.30, Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa, w int. śp. Magdaleny Kwiatkowskiej, zaangażowanej m.in. w nasz Parafialny Zespół Caritas, a później dalsze modlitwy o godz. 12.15 na Starym Cmentarzu w Zielonej Górze. Dlatego jutro nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej, a dopiero od godz. 11.30. Także kancelaria parafialna w poniedziałek będzie czynna jedynie w godzinach popołudniowych.
 10. Odwiedziny chorych ze względu na przypadającą niedługo dłuższą majową przerwę, będą miały miejsce za tydzień w sobotę (27.04.) o stałej porze.
 11.  Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim, którzy wspierają materialnie naszą parafię. W dniu dzisiejszym kontynuujemy modlitwę o ducha odpowiedzialności za sprawy społeczne dla mieszkańców naszego Miasta. Zapraszamy chętnych do włączenia się do Grona Wspierających Ubogich. Ofiary od Grona Wspierających Ubogich są zbierane przez całą dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach św. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca dzieci i młodzież będą prosić nas o wsparcie na wakacyjny wypoczynek.
ks. Piotr Bortnik – proboszcz

__________________________________________________________

Każdy z nas kieruje swoim życiem według własnego sumienia i rozeznania. Prośmy dziś o umiejętność podjęcia właściwych decyzji, które będą miały wpływ na przyszłość naszej lokalnej społeczności.
Prośmy także o zaniechanie bezczynności w sprawach, w których nasz głos i poczucie obowiązku mają znaczenie.
Wołajmy przez wstawiennictwo Królowej Pokoju i Patronki zgody społecznej, polecając przyszłość naszego Miasta.

Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać, Panno chwalebna i błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem swoim nas pojednaj, Synowi swojemu nas polecaj, swojemu Synowi nas oddawaj. Amen.

Święty Urbanie. Módl się za nami.
Maryjo, Królowo Polski. Módl się za nami.

__________________________________________________________