Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

telefon dyżurny: 694 547 020

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

26 listopada 2023 AD

 1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia Niedziela roku liturgicznego. Jest to również Święto Zielonogórsko – Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego – taca jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego. Jest to dzień patronalny Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 2. Za tydzień I Niedziela Adwentu – podczas pierwszej Mszy św. o godz. 8.00 pobłogosławimy Świece Wigilijne Caritas oraz opłatki, a o godz. 12.00 pobłogosławimy Wieniec Adwentowy, jak również zachęcamy do przyniesienia naszych wieńców adwentowych. Od pierwszej niedzieli Adwentu będą także dostępne zaproszenia na kolędę, w których jednocześnie będzie mogli złożyć ofiarę na nasze Seminarium Duchowne.
 3. Okazja do spowiedzi. Codziennie od poniedziałku do piątku dyżury spowiednicze od godz. 15.00 sprawowane przez kapłanów z Zielonej Góry i okolic (grafik dyżurów spowiedniczych jest dostępny na naszej stronie internetowej). Ponadto spowiedź podczas Mszy św. rano i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 4. Od poniedziałku do soboty zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach 8.30–17.45.
 5. Różne wydarzenia parafialne. W dniu dzisiejszym (26.11.) o godz. 8.00 Msza św. i spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W przyszłą niedzielę (03.12.) o godz. 8.00 Msza św. w intencjach Żywego Różańca i Zmiana Tajemnic. W dniach 27- 28 listopada (poniedziałek i wtorek) Wspólnoty działające przy naszej Parafii zapraszają na Jerycho Modlitewne w godz. 10.00-17.45. W poniedziałek modlimy się za kapłanów, we wtorek za naszą Ojczyznę.
 6. Zapraszamy dzisiaj (26.11.) po Mszy św. o godz. 10:00 na spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych.
 7. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Odwiedziny chorych o stałej porze. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. WSPÓLNOTOWA w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. O przygotowanie liturgii w sobotę prosimy Rycerstwo Niepokalanej.
 8. Od środy (29.11.) zapraszamy do modlitwy nowenną przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 17.45 wraz z Rycerstwem Niepokalanej.
 9. Za tydzień (03.12.) kolejna Niedziela Wspólnot. Swoim świadectwem podzieli się z nami Rycerstwo Niepokalanej podczas wszystkich Mszy św. Po każdej Mszy św. również możliwość spotkania.
 10. Zapraszamy na warsztaty do Domu Sąsiedzkiego przy ul. Kościelnej 9. 30 listopada będzie okazja przygotowania wieńców adwentowych, a  15 grudnia przedmiotem zajęć będzie praca na ozdobami świątecznymi. Warsztaty będą miały miejsce w godz. 17.00-19.00.
 11. Rycerstwo Niepokalanej przy naszej parafii, zaprasza do udziału w krucjacie modlitewnej pro-life Adwent dla Życia 2023 – w intencji dzieci nienarodzonych, ich rodziców, rodzin oraz o nawrócenie zwolenników aborcji. Wystarczy wybrać minimum pół godziny w Adwencie i poświęcić na modlitwę w intencjach krucjaty. Można ofiarować różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, lekturę Biblii, adorację Najświętszego Sakramentu lub inną dowolną modlitwę. Ważne jest, aby modlić się przez cały zadeklarowany czas. Zapisów można dokonać przez formularz internetowy, który znajdziemy na stronie parafii konkatedralnej oraz w mediach społecznościowych, pocztą elektroniczną (adwentdlazycia.mi.zg@gmail.com) lub pod podanym numerem telefonu (784 182 144 w godzinach 16.00 – 20.00). Rozpoczęcie 3 grudnia 2023 r. o godz. 18.00 wspólną Mszą św. w Konkatedrze, a zakończenie 24 grudnia 2023 r. o godz. 12.00 indywidualną modlitwą Anioł Pański.
 12. Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim, którzy wspierają materialnie naszą parafię, jak również za wszelkie wyrazy życzliwości. Po Mszach św. do nabycia prasa katolicka oraz kalendarze rokitniańskie na rok 2024. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w listopadzie – dzieci i młodzież tradycyjnie po Mszach św. proszą nas o wsparcie na wyjazdy rekolekcyjno-wypoczynkowe. Życząc wszystkim dobrego tygodnia, począwszy od poniedziałku po I Niedzieli Adwentu zapraszamy do udziału w Roratach o godz. 6.45, a dzieci będą spotykały się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i środy o godz. 18.00.
 13. W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas, zwracamy się z prośba o wsparcie dla ubogich rodzin. Na czas Adwentu przy prezbiterium zostanie wystawiony kosz, do którego będziemy mogli przez trzy tygodnie składać produkty długoterminowe, które wykorzystamy do przygotowania świątecznych paczek.
 14. W sobotę, 2 grudnia, o godz. 9.30 w Zielonej Górze i w Gorzowie Wlkp. odbędą się pierwsze spotkania nowej edycji cyklu “Teologia w mieście”, obejmującego 10 spotkań wokół zagadnień z Pisma Świętego, teologii oraz społecznego nauczania Kościoła. Do uczestnictwa zapraszamy zarówno osoby zaangażowane w ruchy i wspólnoty kościelne jak i osoby poszukujące, bez względu na wiek. Zapisy przez internetowy formularz dostępny na stronie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein: ift.zgora.pl.
 15. Zapraszamy wszystkich słuchaczy Radia Maryja na pielgrzymkę do Torunia 2 grudnia br., z okazji 32-Rocznicy Powstania Radia Maryja. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów są przedstawione na plakatach wywieszonych na tablicach informacyjnych parafii.
 16. W niedzielę 10 grudnia br. w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze, w godz. 10.00-14.00 odbędzie się pokaz 20 min. filmu pt. OSTATNIA WIECZERZA, który został zrealizowany w najnowocześniejszej technice trójwymiarowej na podstawie Ewangelii. Więcej informacji na stronie Instytutu.
 1.  
ks. Piotr Bortnik – proboszcz