Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

29 STYCZNIA 2023 AD

  1. Dziś IV Niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Msze św.: 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00. W dni powszednie o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi codziennie rano i w niedziele podczas Mszy św. oraz pół godziny przed Mszą św. wieczorną w dni powszednie. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 oraz kwadrans przed Mszą św. wieczorną Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
  2. W tym tygodniu Święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego) w czwartek. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Taca tego dnia jest przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Na Mszy Św. o godz. 18.00 nastąpi odnowienie profesji zakonnej naszych Sióstr. Podczas każdej Mszy Św. będzie poświęcenie gromnic. Zachęcamy by przynieść ze sobą świece z osłonkami dla bezpieczeństwa i zabezpieczenia przed kapaniem wosku.
  3. Z racji przypadających w tym czasie ferii zimowych – dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy ze świecami w niedzielę 19 lutego na godz. 10.00.
  4. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Jednakże zdajemy sobie sprawę, że pomimo odwiedzin na zaproszenia, czasami choroba, praca czy wizyta u lekarza mogły uniemożliwić niektórym spotkanie z nami podczas odwiedzin w domu. Tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana w swoim domu zapraszamy jeszcze dziś na Mszę św. o godz. 12.00, a po niej na krótkie spotkanie w kościele – będzie wtedy krótkie słowo oraz wystawiony koszyczek, do którego wedle życzenia można złożyć ofiarę na potrzeby parafii i Seminarium.
  5. Spotkania w najbliższym czasie: dziś Msza św. o godz. 8.00 i spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; w czwartek o godz. 18.00 Msza św., a po niej adoracja wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym; w przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po niej spotkanie i Zmiana Tajemnic Różańcowych.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek dodatkowo od godziny 17.00. W sobotę zapraszamy na Mszę św. wspólnotową o godz. 8.00, a po niej nabożeństwo wynagradzające z racji pierwszej soboty miesiąca. O przygotowanie liturgii prosimy Koło Przyjaciół Radia Maryja.
  7. Zapraszamy w imieniu Wspólnot naszej parafii na dwudniowe „Jerycho” modlitewne w dniach 30 i 31 stycznia. Adoracja od godz. 10.00 do 17.45.
  8. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze zaprasza do udziału w Pielgrzymce do Medjugorie w dniach 13-19 marca. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Zbigniewa z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej.
  9. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości oraz ofiary złożone na tacę i przekazane na konto parafialne. Za tydzień – niedziela przed Światowym Dniem Chorego – zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.

ks. Piotr Bortnik – proboszcz