Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

2 MAJA AD 2021

 

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna – niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. adoracja przed Najświętszym Sakramentem.
 2. Po Mszy Św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
 3. Jutro 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski.
  Msze Św. w Konkatedrze jak w każdą niedzielę. W tym dniu uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w Rokitnie. O godz. 12.00 Msza Św. pod przewodnictwem
  Biskupa. Miejskie uroczystości państwowego Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja
  z powodu pandemii nie odbędą się.
 4. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęłainicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja. W poniedziałek,
  3 maja, Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19. Harmonogram inicjatywy oraz spis intencji modlitewnych, wyznaczonych na poszczególne dni miesiąca maja w wyznaczonych sanktuariach jest wywieszony w gablotach.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, a w piątek podczas każdej Mszy św. i od godz. 17.00.
 6. W czwartek o 18.00 Msza Św. z udziałem wspólnoty „Przebudzenie” Odnowy w Duchu Świętym, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.
 8. W sobotę 8 maja Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. w Konkatedrze o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 9. W sobotę 8 maja odbędzie się pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza naszego dekanatu
  w kościele Najświętszego Zbawiciela. O godz. 13.45 zawiązanie wspólnoty, o godz. 14.00 Msza Św. i świadectwo, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy ministrantów
  i lektorów naszej parafii do udziału w pielgrzymce.
 10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. w świetlicy środowiskowej, osoby z Parafialnego Zespołu Caritas będą przyjmować ofiary pieniężne od Grona Wspierających Ubogich.
 11. Za tydzień o godz. 10.30 w TVP3 Gorzów Wielkopolski będzie transmisja Mszy Św. w intencji “Przyjaciół Paradyża”. Z troski o zdrowie naszych drogich “Przyjaciół Paradyża” tradycyjna majowa pielgrzymka w tym roku nie odbędzie się. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy za pomocą transmisji.
 12. Przypominamy, że w Konkatedrze we Mszy Św. może uczestniczyć 45 osób. Od wtorku 4 maja
  w naszej świątyni będzie mogło uczestniczyć we Mszy Św. 60 osób. Prosimy wiernych
  o odpowiedzialne przestrzeganie zaleceń sanitarnych, zwłaszcza o zajmowanie w kościele wyznaczonych miejsc, o dezynfekcję rąk przy wejściu do świątyni, używanie medycznych masek ochronnych i zachowanie odstępu.
 13. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”,, „Gość Niedzielny”, „Głos Ojca Pio” i „Mały Gość Niedzielny”.

Ks. Włodzimierz Lange

Proboszcz