Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19 WRZEŚNIA AD 2021

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa.
 2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Prosimy osoby z grup modlitewnych o pomoc
  w przeprowadzeniu zbiórki.
 3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Intencje modlitewne możemy składać w skarbonie przy kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 4. W czwartek o godz. 18.00 Msza Św. z udziałem wspólnot O. Pio i „Przebudzenie” Odnowy
  w Duchu Świętym, a po niej spotkanie modlitewne.
 5. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo drogi krzyżowej.
 6. Nauki przed chrztem św. w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. W sobotę o  godz. 11.00 zbiórka ministrantów i lektorów.
 8. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. wspólnoty Królowej Pokoju.
 9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy w sobotę 25 września na dzień skupienia ogólnopolskiej Odnowy w Duchu Świętym. Wyjazd z piątku na sobotę o 1.00
  w nocy, a powrót około 24.00 w sobotę. Koszt około 80 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. W sobotę 25 września odbędzie się IX diecezjalna pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Program pielgrzymki jest wywieszony
  w gablotach. Zapraszamy mężczyzn do uczestnictwa w pielgrzymce.
 11. Również w sobotę 25 września Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na pielgrzymkę nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty do Rokitna. Początek o godz. 12.00, w programie adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi, Eucharystia i konferencja. 
 12. Za tydzień o godz. 7.30 Msza św. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a po niej spotkanie w sali parafialnej.
 13. Za tydzień na Mszę św. o godz. 12.15 zapraszamy dzieci klas III z naszej parafii wraz
  z Rodzicami na rozpoczęcie przygotowania do I Komunii Świętej, a na Mszę św. o godz. 18.00 uczniów klas VII i VIII z naszej parafii wraz z Rodzicami na rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania.
 14. W przyszłą niedzielę 26 września podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się przyjęcie nieochrzczonych dorosłych do katechumenatu czyli bezpośredniego przygotowania do sakramentu chrztu, komunii i bierzmowania.
 15. Wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Rokitna na Święto Matki Bożej Różańcowej w I sobotę miesiąca 2 października. Zapisy w zakrystii.
 16. W poniedziałek 20 września rozpocznie się przygotowanie dla dorosłych kandydatów do bierzmowania w kościele św. Urbana I w Zielonej Górze. Pierwsze spotkanie rozpocznie się
  o godz. 19.00 w kościele. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 17. Zachęcamy do obejrzenie w kinie filmu pt.: „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”. Wspierajmy w ten sposób produkcję chrześcijańskich filmów.
 18. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: W „Niedzieli” możemy przeczytać bardzo interesujące teksty: Zanim pójdziesz do egzorcysty oraz Ojciec Pio oskarżony, zaś „Gość Niedzielny” pisze o objawieniach Matki Bożej w La Salette. Zachęcamy do lektury.
 19. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za wszelkie oznaki życzliwości i troski o naszą wspólną parafię. Dziękujemy za ofiary na tacę i te przekazywane systematycznie na konto parafii. Bóg zapłać.

Ks. Adrian Put

Proboszcz