Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1 SIERPNIA AD 2021

 1. Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Po Mszy Św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 11.00 Msza Św. dziękczynna za 28 lat posługi ks. Proboszcza w naszej wspólnocie konkatedralnej. Zapraszamy parafian i grupy duszpasterskie do wspólnej modlitwy.
 3. Dziś po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy głoszących Chrystusa w różnych regionach świata. Prosimy osoby z grup modlitewnych o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.
 4. Dzisiaj obchodzimy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, podczas którego modlić się będziemy w intencji poległych
  i pomordowanych Powstańców i obrońców Ojczyzny.
 5. Rozpoczął się sierpień, miesiąc trzeźwości. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest Księga Trzeźwości, w której możemy złożyć podpis i podjąć abstynencję w intencji osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin.
 6. Jutro w Konkatedrze o godz. 6.00 odbędzie się Msza Św. na rozpoczęcie 39. Pieszej Pielgrzymki
  z Zielonej Góry na Jasną Górę. Kto nie może pielgrzymować fizycznie, zachęcamy do wpisania się na listę pielgrzymów duchowych. Więcej informacji na plakatach i w gablotach parafialnych. Podczas tej Mszy Św. Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński dokona instalacji nowego Proboszcza parafii św. Jadwigi Śląskiej ks. kanonika dr Adriana Puta, który dotychczas pełnił posługę Proboszcza w parafii Św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św.
  w czwartek od godz. 17.00, a w piątek podczas każdej Mszy św. i od godz. 17.00.
 8. W czwartek o godz. 18.00 Msza Św. z udziałem wspólnoty „Przebudzenie” Odnowy w Duchu Świętym, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. Od czwartku 5 sierpnia do piątku 13 sierpnia codziennie o godz. 17.45 modlić się będziemy Nowenną do św. Maksymiliana Marii Kolbego. 14 sierpnia przypada wspomnienie św. męczennika.
 10. W piątek święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. w Konkatedrze o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 11. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 12. Za tydzień po każdej Mszy Św. w świetlicy środowiskowej, osoby z Parafialnego Zespołu Caritas będą przyjmować ofiary pieniężne od Grona Wspierających Ubogich.
 13. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Prosimy osoby z grup modlitewnych
  o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.
 14. Prosimy o przynoszenie do kościoła kwiatów z ogrodów, którymi przystroimy ołtarze.
 15. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Głos Ojca Pio”, „Rycerz Niepokalanej” i „Rycerzyk Niepokalanej”.

Ks. Włodzimierz Lange

Proboszcz