Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

18 KWIETNIA AD 2021

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Słowa Bożego. Rozpoczyna sie Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego w domu i rodzinie.
 2. Dziś po Mszy Św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Prosimy ze względu na obowiązujące ograniczenia sanitarne, aby w spotkaniu uczestniczył tylko jeden rodzic, bez dziecka.
 3. Jutro z racji 19 dnia miesiąca będziemy modlić się po Mszy Św. wieczornej przy ołtarzu św. Józefa w naszej Konkatedrze, zawierzając Mu sprawy świata, Kościoła i naszej wspólnoty.
 4. We wtorek 20 kwietnia o godz. 18.00 Msza Św. zbiorowa za zmarłych. Skarbona na składanie intencji zbiorowych za naszych zmarłych znajduje się na filarze przy kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek o godz. 18.00 Msza Św. z udziałem wspólnoty „Przebudzenie” Odnowy
  w Duchu Świętym, a po niej spotkanie modlitewne w kościele.
 6. W piątek 23 kwietnia Uroczystość Św. Wojciecha Bpa i Męczennika – głównego Patrona Polski. O godz. 18.00 Msza Św. wspólnoty O. Pio.
 7. Za tydzień o godz. 7.30 Msza Św. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a po niej spotkanie modlitewne w kościele.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 Msza św. wspólnoty Królowej Pokoju.
 9. W sobotę 24 kwietnia rozpocznie się Studium nad Małżeństwem i Rodziną w Zielonej Górze. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.45 w kaplicy przy kościele pw. Ducha Świętego. Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się przez elektroniczny formularz na stronie dlarodziny.zg.pl.
 10. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Więcej informacji w gablotach.
 11. Przypominamy, że w Konkatedrze we Mszy Św. może uczestniczyć 45 osób. Prosimy wiernych o odpowiedzialne przestrzeganie zaleceń sanitarnych, zwłaszcza o zajmowanie
  w kościele wyznaczonych miejsc, o dezynfekcję rąk przy wejściu do świątyni, używanie medycznych masek ochronnych i zachowanie odstępu. Jeśli wierni uczestniczyć będą we Mszy Św. przed kościołem, to wówczas i tam będzie rozdzielana komunia święta.
 12. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”,, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

 

 

 

Ks. Włodzimierz Lange

Proboszcz