Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
W CIĄGU CAŁEGO ROKU

24 LIPCA 2022 AD

  1. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby grupy pielgrzymkowej z naszej parafii. Ofiary przeznaczone będą na żywność, środki medyczne oraz sprawy organizacyjne.
  2. W poniedziałek po Mszy wieczornej przy Konkatedrze odbędzie się poświęcenie samochodów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżnych. Po Mszy zbiórka do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy głoszących Chrystusa w różnych regionach świata.
  3. Ruchy Kościelne organizują w naszym kościele dwudniowe „Jerycho” w dniach 25 i 26 lipca. Adoracja od godz. 10.00 do 17.30.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 nabożeństwo w intencji pieszej pielgrzymki, a po nim spotkanie dla chętnych, którzy chcą pójść na pielgrzymkę na Jasną Górę.
  5. W dniach 2-12 sierpnia z Zielonej Góry wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
    Z naszej parafii w tym roku wyruszy grupa fioletowa.. Zapisy odbywają się tylko przez stronę internetową pielgrzymki. Wszystkich, którzy nie mogą pielgrzymować fizycznie, zachęcamy do pielgrzymowania duchowego i polecenia swojej intencji przez zapisanie jej w zakrystii lub na karcie duchowego pielgrzyma.
  6. Przypominamy, że w Konkatedrze Komunię świętą przyjmujemy: w niedzielę idziemy w procesji główną nawą, przyklękamy na jedno kolano, przyjmujemy komunię na stojąco i odchodzimy na miejsce bocznymi nawami, a w tygodniu przyjmujemy komunię na klęcząco wzdłuż prezbiterium i podobnie odchodzimy na miejsce bocznymi nawami. Jeśli ktoś z nas nie może przyklęknąć to przed przyjęciem komunii robi pokłon.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Głos Ojca Pio”.


Ks. Adrian Put

Proboszcz