Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 LUTY AD 2021

 

 1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu.
 2. Od dziś rozpoczną się nabożeństwa Gorzkich Żali o godz.: 17.00 z kazaniem pasyjnym. Ofiary zebrane podczas Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Zachęcamy wszystkich wiernych do podjęcia ofiary abstynencji i trzeźwości, jako aktu wynagrodzenia za plagę alkoholizmu w naszym narodzie. W tym czasie można wpisać się do księgi abstynencji wyłożonej na bocznym ołtarzu.
 4. Ruchy Kościelne organizują w naszym kościele dwudniowe „Jerycho” w dniach 22 i 23 lutego. Adoracja rozpocznie się o godz.: 10.00 i potrwa do godz.: 17.45. W poniedziałek modlić się będziemy w intencji kapłanów a we wtorek za Ojczyznę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. We wtorek o godz. 18.00 Msza Św. wspólnoty o. Pio, a w czwartek o godz. 18.00 Msza Św. wspólnoty Królowej Pokoju.
 6. W czwartek o godz. 18.00 Msza Św. z udziałem wspólnoty „Przebudzenie” Odnowy w Duchu Świętym, a po Niej spotkanie modlitewne w kościele.
 7. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz.: 8.30 dla dorosłych i o godz. 17.30 dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”. Prosimy osoby z grup modlitewnych o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.
 9. Za tydzień o godz. 7.30 Msza Św. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a po niej spotkanie modlitewne w kościele. z
 10. Rekolekcje parafialne w Konkatedrze rozpoczną się 7 marca w III Niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje wygłosi franciszkanin z klasztoru O. Franciszkanów w Zielonej Górze.
 11. Przeżywamy długi czas pandemii, w czasie której bardzo trudno jest utrzymać nasz kościół
  i parafię. Dlatego postanowiliśmy prosić wiernych, przybywających do naszej Konkatedry
  o złożenie jednorazowej ofiary na utrzymanie Kościoła w czasie pandemii. Na ławkach
  i bocznych ołtarzach są wyłożone specjalne koperty. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.
 12. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy Konkatedrze zachęca do wzięcia udziału w III edycji akcji „Polak z sercem”, która ma na celu wsparcie ubogich rodaków na Wschodzie. W tym roku zbiórka jest prowadzona online. Więcej informacji na plakatach.
 13. Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych w naszym kościele.
 14. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Głos Ojca Pio” i „Mały Rycerzyk Niepokalanej”.

Ks. Włodzimierz Lange
Proboszcz