Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Zielona Góra, 19.11.2017r.

 1. Dzisiaj obchodzimy XXXIII Niedziele Zwykłą w roku liturgicznym.
 2. Dzisiejsza Niedziela to już III Niedziela Synodalna, którą przeżywamy pod hasłem „Parafia jako środowisko wzrastania w chrześcijańskim powołaniu każdego wierzącego”.
 3. Spotkanie Zespołu Synodalnego we wtorek o godz. 16 30
 4. Z okazji wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki i śpiewu kościelnego zapraszamy w środę 22.11.2017 r. na Msze św.
  o godz. 18. Po Mszy św. spotkanie chóru konkatedralnego
  na plebanii.
 5. W przyszłą sobotę w naszej konkatedrze odbędzie się konferencja dekanalna, którą rozpoczniemy Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 9 30 po Mszy św. Do wspólnej modlitwy z udziałem kapłanów i katechetów naszego dekanatu zapraszamy też naszych wiernych.
 6. Spotkanie wspólnoty Królowej Pokoju odbędzie się w sobotę, po
  Mszy św. o godz. 18.
 7. W przyszłą niedziele uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia Niedziela roku liturgicznego.
 8. W przyszłą Niedzielę w sposób szczególny modlić się będziemy za nasze Seminarium Duchowne w Paradyżu. W naszej wspólnocie gościć będziemy kleryka. Ofiary zebrane na tacę
  w przyszłą niedzielę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego.
 9. Zapraszamy na koncert chrześcijańskiego rapera TAU
  w niedzielę 26 listopada o godz. 14 45 i później na salkę na spotkanie.
 10. W najbliższą niedzielę młodzież z KSM –u będzie rozprowadzała wianki adwentowe, można w ten sposób wesprzeć zimowy wyjazd młodzieży.
 11. Organizujemy wyjazd na adwentowy wieczór młodych do Grodowca 09.12.2017 r. Wyjazd o godz. 15.45 spod konkatedry koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
 12. W czasie każdej Mszy św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach.
 13. Pragniemy, aby opłatek na stół wigilijny dotarł do każdej rodziny z naszej parafii, także do tych rodzin, które nie uczęszczają na Msze św. niedzielną. Jednak od tego roku ze względu na trudności w roznoszeniu opłatków po domach przez osoby z grup modlitewnych w poświecone opłatki
  z życzeniami ks. Biskupa można zaopatrzyć się w zakrystii
  i biurze Radia Maryja, a w niedziele także w kruchtach naszego kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby naszej konkatedry. Prosimy osoby z grup modlitewnych, które służyły pomocą w roznoszeniu opłatków w latach ubiegłych o rozprowadzanie ich w kruchtach naszej świątyni w niedziele przed i po Mszy św.
 14. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na 26 rocznice powstania Radia Maryja dnia 2 grudnia 2017 r. Wyjazd 2 grudnia o godz. 5 przy konkatedrze św. Jadwigi.
 15. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii rozpoczniemy w I Niedziele Adwentu
 16. W dalszym ciągu zachęcamy do nabywania cegiełek na odbudowę gorzowskiej katedry. Cegiełki dostępne są w zakrystii.
 17. Jest już dostępna księga intencji na nowy rok. Informujemy, że można zamawiać Msze św. gregoriańskie.
 18. Już dzisiaj informujemy, że w pierwszy poniedziałek grudnia 4.12.2017 w naszej konkatedrze odbędzie się bierzmowanie dla dorosłych.
 19. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny, „Źródło, Apostolstwo Chorych, Głos o. Pio, Królowa Różańca, ,Rycerz Niepokalanej, Nasza Parafia„ Mały Gość Niedzielny, Mały rycerzyk”. Można zaopatrzyć się również w kalendarze: jedno i wielostronicowe na 2018 rok.
 1. Ks. Włodzimierz Lange
  Proboszcz