Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28  CZERWCA AD 2020

 

 1. Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Rozpoczęły się wakacje. Pamiętajmy w tym czasie o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Św., codziennej modlitwie i świadectwie życia chrześcijańskiego. Otoczmy szczególną troską dzieci, młodzież i osoby starsze. Uważajmy na siebie i swoich bliskich. Życzymy wszystkim dobrego, spokojnego i bezpiecznego odpoczynku.
 2. Dziś o godz. 7.30 Msza Św. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a po niej spotkanie w sali parafialnej.
 3. Dziś na Mszy Św. o godz. 12.15 będzie poświęcenie i wręczenie dzieciom obrazków pamiątkowych I Komunii Świętej.
 4. Nabożeństwa czerwcowe w Konkatedrze do wtorku o godz. 17.30.
 5. Ruchy Kościelne organizują w naszym kościele dwudniowe „Jerycho” w dniach 29 i 30 czerwca. Adoracja rozpocznie się o godz.: 10.00 i potrwa do godz.: 17.30. W poniedziałek modlić się będziemy w intencji kapłanów, a we wtorek za Ojczyznę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W poniedziałek 29 czerwca Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w Konkatedrze
  o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. W tym dniu imieniny będzie obchodził ks. Paweł. Msza św. w intencji Solenizanta i okazja do złożenia życzeń o godz. 18.00.
 7. We wtorek 30 czerwca zapraszamy na ostatnie spotkanie przed wakacjami Rycerzy Niepokalanej. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, o godz. 18:00 Msza Św., a po niej spotkanie.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św.
  w czwartek od godz.: 17:00, a w piątek podczas każdej Mszy św. i od godz.: 17:00.
 9. W czwartek Msza Św. z udziałem wspólnoty „Przebudzenie” Odnowy w Duchu Świętym, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. W sobotę w godzinach przedpołudniowych ks. Paweł odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną.
 11. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.30 spotkanie Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 12. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w czwartek 2 lipca w godz. od 9.00 do 14.00 będzie wydawana żywność ubogim rodzinom naszej parafii objętych programem unijnym.
 13. Prosimy o przynoszenie do kościoła kwiatów z ogrodów, którymi przystroimy ołtarze.
 14. Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych, w naszej Konkatedrze nie obowiązuje limit wiernych. Jednak nadal jest obowiązek zachowania odstępu między sobą oraz używania masek ochronnych.
 15. Tradycyjnie w dniach od 2 do 12 sierpnia z Zielonej Góry wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią proponujemy pieszą pielgrzymkę z Zielonej Góry do Otynia w dwie soboty 1 i 8 sierpnia. Rozpoczniemy Mszą św.
  o godz. 800 w konkatedrze Św. Jadwigi i przejdziemy przez Raculę, Drzonków, Suchą, Niedoradz do Otynia gdzie modlitwą uwielbienia zakończymy pielgrzymowanie. Istnieje możliwość zapisania się na listę honorowych, Duchowych Pielgrzymów i ta forma pielgrzymowania staje się główną siłą tegorocznej pielgrzymki. Proponujemy w tym czasie od 2 do 12 sierpnia dla tych którzy mogą wspólne uczestnictwo we Mszy św. Karty Duchowego Pielgrzyma. Proponujemy autokarową pielgrzymkę /z noclegiem/ na Jasną Górę. Wyjazd 11 sierpnia godz. 1200, powrót 12 sierpnia ok. godz. 2200, koszt 120 zł. Więcej informacji na plakatach w gablotach parafialnych.
 16. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej” i „Mały Gość Niedzielny”.

 

 

Ks. Włodzimierz Lange
Proboszcz