Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Zielona Góra, 09.09.2018r.

 1. Dzisiaj XXIII Niedziela Zwykła. Dziś także o 12.00 uroczysta msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego w intencji mieszkańców miasta z okazji rozpoczynających się Dni Zielonej Góry. Po mszy św. z relikwiami św. Urbana I papieża wyruszy orszak do ratusza. Niech nasz udział w tych wydarzeniach będzie świadectwem dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga i Patrona naszego miasta. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Starajmy się o godne, chrześcijańskie, przeżycie tego czasu. Módlmy się o zachowanie naszych rodzin, młodzieży i dzieci od wpływów alkoholizmu i demoralizacji. Wraz z organizatorami Dni Zielonej Góry zwracamy się także do wszystkich rodziców o wzmożoną troskę o swoje dzieci.
 2. PZC przyjmuje dzisiaj ofiary pieniężne po każdej Mszy św. od Grupy Wspierającej Ubogich w świetlicy środowiskowej.
 3. We wtorek o 18.00 msza św. w int. Ojca św., Ojczyzny i Rodziny Radia Maryja a o 16.30 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 4. W środę zapraszamy do naszego amfiteatru o godz. 19.30 na „Oratorium minorum- Pieśń o Bogu ukrytym” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej z Warszawy.
 5. W czwartek i piątek będziemy gościć wśród nas Matkę Generalną Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej S. Kalikstę Marię Niszimura. Matka Generalna przybędzie z Japonii na uroczystości zakonne w Strachocinie i odwiedzi także siostry, które posługują w naszej Parafii, przeprowadzając wizytację kanoniczną. Polecajmy Matkę i siostry, które z nią przybędą, wstawiennictwu Niepokalanej.
  Jednocześnie decyzją Przełożonych Zgromadzenia s. Małgorzata od 2 lat posługująca w naszej parafii zostaje przeniesiona do Domu Formacyjnego w Strachocinie. Dziękujemy s. Małgorzacie za jej ofiarną pracę najpierw w zakrystii a także z dziećmi w scholce Rycerskiej. Dziękując życzymy opieki Niepokalanej i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień zakonnego życia. W piątek o 18.00 msza św. a po niej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 1. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Św. msze św. o 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Suma odpustowa w parafii Podwyższenia Krzyża o godz. 18.00.
 2. W sobotę spotkanie ministrantów i lektorów o godz. 11.00. a na 10.00 zapraszamy wszystkie dzieci chętne do śpiewania w scholce.
 3. W sobotę diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pięciu Braci Męczenników w Międzyrzeczu.
 4. W roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zapraszamy do naszej konkatedry w sobotę 15 września na mszę św. o 18.00 w intencji Ojczyzny a po mszy na koncert chóru konkatedralnego pt.: „My czuwamy! Bądź spokojna o wiślany brzeg i Orła”. W czasie koncertu recytacja wierszy patriotycznych w wykonaniu młodzieży.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 6. W następną niedzielę na mszy o 12.15 poświęcenie tornistrów dla dzieci serdecznie zapraszamy.
 7. Parafia organizuje wyjazd na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Rokitna 6 października 2018 r. Zapisy w zakrystii.
 8. Zapraszamy młodzież na wyjazd do Warszawy 6 października na inicjatywę: „Stadion Młodych” . Zapisy w zakrystii i u ks. Marcina.
 9. Próby Chóru parafialnego, odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 19.00. Zapraszamy na próbę chętnych, którzy pragnęliby włączyć się w uwielbienie Boga poprzez śpiew.
 10. Przy wyjściu z Kościoła i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Źródło”, „W Rodzinie”, „Arka”, „Mały gość niedzielny”.

Ks. Włodzimierz Lange

Proboszcz