Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Zielona Góra, 14.01.2017r.

 

 1. Dzisiaj II Niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego.
 2. Dziś w naszej parafii gościmy męską grupa czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie  z Zielonej Góry jeżdżą po Diecezji z upoważnienia Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Dzielą się świadectwem swojego nawrócenia wiary i żywej obecności Maryi w życiu ich rodzin. Będzie można nabyć Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP św. Ludwika de Montfort i relikwie św. Maksymiliana Kolbe
  i błogosławionych męczenników z Peru. Cena książki i relikwii to zaledwie 10 zł. Serdecznie zachęcamy w imieniu biskupa do zapoznania się z treścią tej książki, która ukształtowała wielu świętych
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. PZC będzie przyjmować ofiary pieniężne od Grupy Wspierającej Ubogich.
 4. W poniedziałek 15 styczna przypada dzień imienin bpa Seniora Pawła Sochy. Pamiętajmy w modlitwie o czcigodnym solenizancie.
 5. W środę 17 stycznia przypada XXI Dzień Judaizmu.
 6. W czwartek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nabożeństwo Ekumeniczne w parafii Ducha Świętego 25 stycznia o godz. 18 30.
 7. W sobotę 20 stycznia w Gorzowie będziemy przeżywali Diecezjalne obchody 32. rocznicy śmierci sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty. W imieniu ks. bpa do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich kapłanów i wiernych. Program: 10.15 – Modlitwa o beatyfikację sługi Bożego oraz za zmarłych rządców diecezji w katedrze przy grobie sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty. Godz. 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego w kaplicy parafii kościoła katedralnego przy ul. Hawelańskiej.
 1. Za tydzień będziemy przeżywali kolejną już IV Niedzielę Synodalną pod hasłem „Misyjne powołanie parafii”.
 2. Jako dziękczynienie za dar niepodległości w 100. rocznicę jej odzyskania przez Polskę bp Tadeusz Lityński dokona poświęcenia ołtarza adoracji Najświętszego Sakramentu zatytułowanego Dar Miłości i Pokoju, który powstaje w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Kaplica wraz z ołtarzem adoracji będzie miejscem szczególnej modlitwy za Ojczyznę. Poświęcenie nastąpi podczas Mszy św. w niedzielę 21 stycznia o godz. 12.00. Do udziału w uroczystości zaproszeni są wszyscy duszpasterze i wierni.
 3. W przyszła niedzielę, 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w poniedziałek 22 stycznia Dzień Dziadka.
 4. Ofiara Mszy św. jest najlepszą modlitwą, zanoszoną za zmarłych lub w intencjach dziękczynnych i błagalnych. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje można składać przed i po każdej Mszy św. w zakrystii, a także w kancelarii. Można również zamawiać msze św. gregoriańskie.
 5. Biura Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Rokitna 20 stycznia 2018 roku na spotkanie opłatkowe z ks biskupem i o. z radia Maryja. Zapisy w biurze RM
 6. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska. Dokładny plan znajduje się w naszej gazetce parafialnej, gablotach oraz na stronie internetowej Parafii. W dni powszednie odwiedziny rozpoczynamy o godz. 15 30 a w sobotę i niedzielę od godz. 14. Przypominamy, że osoby które nie mogą w danym dniu przyjąć kolędy mogą ją zgłosić na termin uzupełniający.

 

Data Dzień Ulice
14.01 Niedziela Nad Łąkami, Ceglana, Kingi, Lwowska – numery parzyste
15.01 Poniedziałek Głowackiego, Jasna
16.01 Wtorek Owocowa 1, Tylna
17.01 Środa Owocowa 3, Przemysłowa, Średnia
18.01 Czwartek Fabryczna numery nieparzyste od 5 do 21a,b,c,d
19.01 Piątek Fabryczna parzyste od 2 do 22 i nieparzyste od 25 do 37
20.01 Sobota Podgórna nr. nieparzyste 1-43, nr. parzyste 2-4
21.01 Niedziela Kolęda uzupełniająca

 

14. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny, „Źródło, Apostolstwo Chorych, Głos o. Pio, Rycerz Niepokalanej, Nasza Parafia„ Mały Gość Niedzielny, Mały rycerzyk”.

 1. Ks. Włodzimierz Lange
  Proboszcz