Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Zielona Góra, 17.09.2017r.

 

 1. Dzisiaj XXIV Niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 3. Dzisiaj pielgrzymka ludzi pracy na Jasną Górę.
 4. Dzisiaj w parafii Zabór obchodzony jest jubileusz 70–lecia parafii. Msza św. jubileuszowa zostanie odprawiona o godz. 11 30.
 5. W poniedziałek 18 września przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży i patrona Polski.
 6. Próby chóru parafialnego przed uroczystością odpustową odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 19. Zapraszamy na próbę chętnych, którzy pragną włączyć się w uwielbienie Boga poprzez śpiew.
 7. W sobotę przypada w liturgii wspominamy św. o. Pio. Z tej okazji zapraszamy na mszę św. o godz.18 z ucałowaniem relikwii. Po mszy św. spotkanie grupy modlitewnej św. o Pio.
 8. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 7 30 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 9. W przyszła niedzielę 24 września, Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna.
 10. W dniach od 1-2 października odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Prosimy o modlitwę, żeby czas wizytacji księdza biskupa przyniósł duchowe owoce, a do  grup i wspólnot zwracamy się z prośbą o zaangażowanie w przebieg wizytacji.
 11. W dalszym ciągu zachęcamy do nabywania cegiełek na odbudowę gorzowskiej katedry. Cegiełki dostępne są w zakrystii. W zakrystii i Biurze RM są do nabycia także figurki św. Jadwigi Śląskiej.
 12. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia praca katolicka: nowy numer miesięcznika parafialnego „Nasza Parafia”, „Niedziela”, „Gość Niedzielny, „ Źródło”, Arka, „ Mały Gość Niedzielny”.
 1. Ks. Włodzimierz Lange
  Proboszcz