Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 MARCA AD 2019

 

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu.
 2. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”. Prosimy osoby z grup modlitewnych o pomoc w zbiórce.
 3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.: 17.00 z kazaniem pasyjnym. Ofiary zebrane podczas Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. We wtorek 19 marca Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza św. odpustowa ku czci św. Józefa w Parafii Zabór o godz. 18:00 – zachęcamy do uczestnictwa.
 5. Również 19 marca Parafię Świętego Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze nawiedza peregrynujący w naszej diecezji Obraz Św. Józefa z Kalisza. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 18:30. Informujemy, że w naszym dekanacie peregrynacja Obrazu Św. Józefa odbędzie się we wtorek 9 kwietnia w Kościele Najświętszego Zbawiciela.
 6. Tego dnia w sposób szczególny modlić się będziemy o duchowe owoce peregrynacji Cudownego Obrazu Św. Józefa z Kalisza.
 7. We wtorek o godz. 18:00 przez wstawiennictwo św. Józefa będziemy polecać naszych zmarłych w Mszy św. zbiorowej za zmarłych.
 8. W czwartek 21 marca zielonogórskie grupy Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która zostanie odprawiona w o godz. 18.00 w naszym kościele.
 9. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiane będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz.: 8.30 dla dorosłych, 17.00 dla dzieci i 17.30 dla dorosłych
  i młodzieży.
 10. W dniach  22-24 marca br. w Głogowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych. W obecnej sytuacji wiele tych par szuka swego miejsca w Kościele, a w swojej złożonej sytuacji nie zawsze mogą znaleźć odpowiednią pomoc. Takie rekolekcje mogą stać się szansą, aby na nowo doświadczyć wspólnoty Kościoła. Odbędą się w domu „Uzdrowienia Chorych”. Więcej informacji w zakrystii.
 11. W sobotę o godz.11:30 ks. Antoni i s. Karolina zapraszają na spotkanie osoby chętne, które śpiewem i muzyką chciałyby upiększać naszą liturgię, tworząc grupę instrumentalno – muzyczną. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych. Spotkanie w salce parafialnej.
 12. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy
  Marcina w sobotę o godz. 17:00.
 13. W sobotę 23 marca wspólnota Ojca Pio zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00 i nabożeństwo z uczczeniem relikwii św. Ojca Pio; po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
 14. W przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę.
 15. W przyszłą niedzielę w Zielonej Górze rozpoczyna się Festiwal Życia – który corocznie staje się apelem i formacją w temacie ochrony życia oraz promocji rodziny – szczegółowy program na plakatach.
 16. Rekolekcje parafialne w Konkatedrze rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu (w dniach od 31 marca do 3 kwietnia). Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr Krzysztof  Hołowczak. Zaplanujmy ten czas tak, abyśmy mogli uczestniczyć we wspólnej liturgii i naukach.
 17. W dniach 5-7 kwietnia organizowany jest w naszej parafii kurs ewangelizacyjny Filip, którego celem jest osobiste spotkanie z Jezusem, przyjęcie mocy Ducha Świętego i doświadczenie Bożej Miłości. Więcej informacji na plakatach.
 18. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Mały Rycerzyk Niepokalanej”, i „Głos o. Pio”.                                                            Ks. Włodzimierz Lange – Proboszcz