Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Zielona Góra, 18.03.2018r.

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu.
2. O godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Ofiary zebrane podczas Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.
3. W poniedziałek uroczystość św. Józefa msze św. o godz.: 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.
4. Także w poniedziałek PZC będzie wydawał od godz. 9.00 paczki żywnościowe.
5. We wtorek o 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
6. W każdy piątek Wielkiego Postu odbywają się nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz.: 8.30 dla dorosłych, 17.00 dla dzieci
i 17.30 dla dorosłych i młodzieży.
7. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła złożone w ubiegłą niedzielę.
8. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XVII Nabożeństwie Kalwarii Rokitniańskiej, które odbędzie się w piątek – 23 marca 2018 roku w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Rozpoczęcie o godz.15.00 w sanktuarium.
9. Parafia św. Alberta w Zielonej Górze zaprasza na Koncert Pasyjny w piątek 23 marca na godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.
10. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm, a przed sumą o godz. 11.00 procesja z palmami wokół konkatedry. Po każdej Mszy św. przy wyjściu, zbiórka do puszek na kwiaty do „Bożego Grobu”. Prosimy osoby z grup modlitewnych o pomoc w zbiórce.
11. Zapraszamy w Niedzielę Palmową do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie nabożeństwa przy kościele MB Częstochowskiej o godz. 19.00 zakończenie w kościele Najświętszego Zbawiciela.
12. Za tydzień w niedzielę o 18.00 Msza św. w intencji wspólnoty Królowej Pokoju.
13. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl zaprasza na Drugie Święto Biblii, które odbędzie się w WSD w Paradyżu w sobotę 7 kwietnia. Zaproszenie skierowane jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą poznawać bardziej Pismo święte. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej www.ubiblijnieni.pl. Zapisy do 2 kwietnia.
14. 2. Konferencja „Biblia o Finansach” skierowana do wszystkich, którzy chcą poznać jak w oparciu o Słowo Boże rozporządzać dobrami materialnymi odbędzie się w Gimnazjum w Czerwieńsku w sobotę 14 kwietnia. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej www.ubiblijnieni.pl. Zapisy do końca marca.
15. Zachęcamy do wsparcia naszej diecezjalnej Caritas przekazując na jej cel 1% podatku. Numer KRS można znaleźć w ogłoszeniach parafialnych, na stronie internetowej oraz na plakatach i dostępnych ulotkach. NR KRS: 0000226818
16. Caritas naszej diecezji prowadzi akcję wielkanocną. Po mszach św. w zakrystii można nabyć świecę na stół wielkanocny. Koszt świecy 15 zł, dochód przeznaczony jest na pomoc Kościołowi w Syrii.
17. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje można składać przed i po każdej Mszy św. w zakrystii, a także w kancelarii. Można również  zamawiać msze św. gregoriańskie.
18. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej, Mały Gość Niedzielny, Mały Rycerzyk”. Nowy numer Naszej Parafii.

  1. Ks. Włodzimierz Lange
    Proboszcz