Parafia Konkatedralna pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa
5 KWIETNIA AD 2020

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień.
 2. Dziś o godz. 7.30 Msza Święta wspólnoty Róż Żywego Różańca, bez gromadzenia się
  w salce parafialnej.
 3. Informujemy, że także w dniu dzisiejszym we Mszy Św. może uczestniczyć 5 osób. Pierwszeństwo udziału we Mszy Św. mają osoby, które zamówiły intencję. Dlatego dla dobra duchowego wiernych przed każdą Mszą Św. wierni będą mogli przyjąć komunię świętą. Również za chwilę przed rozpoczęciem Mszy Św. zostanie odmówiona modlitwa błogosławieństwa palm. Zachęcamy do modlitwy osobistej i korzystania
  z transmisji Mszy Św. za pośrednictwem mediów.
 4. Transmisja z diecezjalnych obchodów Niedzieli Palmowej w Paradyżu pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego  Tadeusza Lityńskiego  odbędzie się o godz. 10.30, a  celebracje Triduum Paschalnego będą transmitowane o godz. 19.00 na antenie TVP 3 Gorzów Wielkopolski i Radia Zachód.
 5. W związku z obecną sytuacją nie będzie zbierana ofiara na tacę w czasie Mszy Św. Ofiary na utrzymanie kościoła można złożyć do skarbony, która znajduje się na środku świątyni nawy głównej.
 6. Okazja do spowiedzi św. w tym tygodniu podczas wszystkich Mszy św. rano o godz. 7.00
  i 8.00 oraz popołudniu od godz.: 17.00 do Wielkiej Środy włącznie. Podczas spowiedzi św. będzie udzielana komunia święta.
 7. Zgodnie z dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 25 marca br., ze względu na stan epidemii i obowiązujące do 11 kwietnia zarządzenia władz cywilnych  celebracje  Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek oraz Wigilii Paschalnej odbędą się bez udziału ludu. Na ten czas kościół będzie zamknięty.
 8. ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE – jak pisze Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński do wiernych diecezjan – będzie miało w tym roku wyjątkowy charakter. Nie zgromadzimy się w naszych kościołach na Mszy Wieczerzy Pańskiej, aby uczestniczyć w ustanowieniu sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, nie będziemy też potem wspólnie czuwać przy uwięzionym Chrystusie. Nie przybędziemy, aby w Wielki Piątek tłumnie stanąć pod Krzyżem i serdecznie ucałować Rany Chrystusa, nie zgromadzimy się przy Grobie Pańskim. Nie będzie też wielkosobotniego święcenia pokarmów. Nie będzie można swobodnie przyjść do kościoła, aby sprawować Wigilię Paschalną w Wielką Noc i nie będzie też rezurekcyjnej procesji w wielkanocny poranek. To ogromna próba wiary dla całego Kościoła. Przyjmijmy ją jednak ze spokojem, jako okazję, by pogłębić naszą osobistą relację z Chrystusem, który nas nigdy nie opuszcza. Pamiętajmy, że w każdym kościele parafialnym kapłani będą sprawować świętą liturgię. I choć dziać się to będzie tylko w najściślejszym gronie posługujących, każdy wierny ma prawo do duchowej łączności z tą celebracją i każdy wierny jest w tę celebrację włączony. Pomogą nam w tym także transmisje liturgii Triduum Paschalnego przeprowadzone z Paradyża o godz. 19.00 przez TVP 3 Gorzów Wielkopolski. i Radio Zachód.
 9. W WIELKI PIĄTEK obchodzimy pamiątkę śmierci Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja.
 10. Przy bocznym ołtarzu jest wyłożony tekst modlitwy błogosławieństwa pokarmów przed śniadaniem wielkanocnym, który możemy wziąć do naszych domów. Tekst modlitwy jest także dostępny na stronie internetowej parafii.
 11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Rezurekcyjna o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 16.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św.
  o godz. 7.30.
  Rozporządzenia te mogą ulec zmianie w zależności od sytuacji i obowiązującego prawa cywilnego.
 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w poniedziałek.
 3. Do środy włącznie po Mszy św. o godz. 8.00 odmawiana jest w Konkatedrze modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 4. Zachęcamy wiernych do wspólnej modlitwy w domach w intencji o ustanie epidemii, zwłaszcza o godz. 20.30 na różańcu oraz do wzajemnej troski o krewnych, seniorów
  i sąsiadów.
 5. W zakrystii do nabycia są świece Caritas na stół wielkanocny.
 6. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Głos Ojca Pio”, „Rycerz Niepokalanej” i „Mały Gość Niedzielny”.

 

Ks. Włodzimierz Lange
Proboszcz